Green Gas - Gaz do replik ASG - ProTechGas

Przedstawiamy nasz wysokiej jakości gaz do napędzania replik AirsoftowychProTechGuns jest Polską marką produkującą wysokiej jakości gaz do replik ASG wszelkiego rodzaju, typu i przeznaczenia. Unikatowy i produkowany całkowicie w Polsce Green Gaz ProTechGas jest skutecznym, niezawodnym i bezpiecznym materiałem miotającym dla Twojej repliki. Wywodząc się z tego środowiska, korzystając wielokrotnie z różnego rodzaju napędów typu Airsoft Gas, CO2 itp. i innych, postanowiliśmy wprowadzić na rynek gaz o uśrednionym ciśnieniu, wzbogacony o olejek silikonowy, który zabezpiecza i konserwuje elementy Twojej broni - jednocześnie nie pozostawiając tak popularnych przy tym napędzie zabrudzeń. ProTechGas może być stosowany we wszystkich rodzajach replik karabinków, pistoletów i karabinów wyborowych - zarówno tych mocniejszych jak i słabszych, bez limitu FPS.

Sprawdź i przetestuj nasz Green Gas o różnych pojemnościach: mniejszy bez problemu wrzucisz do plecaka lub ładownicy, a większy pozostawisz w domu lub obozowisku, uzupełniając magazynki z ekonomiczniejszego zasobnika. Nasz ProTech Gaz kupisz bez problemu w wielu sklepach ze sprzętem ASG i militariami - również online. Listę naszych Partnerów i dystrybutorów publikujemy na podstronie Partnerzy.

Ciekawostki i informacje o gazie AirsoftowymGreen Gas to potoczna nazwa gazu używanego do napędzania replik ASG, który jest w głównej mierze mieszanką propanu, sylikonu i środków zapachowych. Jego produkcja i pierwsze pojawienie się na rynku to 2004 rok (z wpisu Green Gas - Wikipedia). I choć istnieje wiele różnych odmian, rodzajów, marek i typów tego gazu, to środowisko Airsoftowe przyjęło właśnie to określenie, podobnie jak w przypadku terenówek, które potocznie nazywamy "dżipami". Gaz do replik ASG jest pakowany w puszki i opakowania pod ciśnieniem różnego kształtu, wielkości i pojemności. Każdy producent i marka ma swój własny "przepis" na optymalną moc i właściwości takiego gazu.


Jeśli dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z ASG, to warto zaznaczyć, że zarówno repliki napędzane gazem standardowym green gas, jak i te na Co2, to repliki tzw. sezonowe, czyli gdybyśmy chcieli z nich korzystać przez okrągły rok, byłoby to utrudnione, ze względu na fakt, iż gaz jest zwyczajnie czuły na niskie temperatury. Próba oddania strzału w zbyt niskiej temperaturze powietrza kończy się tzw. "syfonem", czyli rozszczelnieniem połączenia uszczelki magazynka z zamkiem (charakterystyczne syczenie i chmurka), a w najlepszym wypadku widocznym osłabieniem mocy naszej repliki.

Nasz ProTechGas jest formułą doskonale sprawdzającą się w temperaturach nawet poniżej 5 stopni Celsjusza, co czyni go jednym z najlepiej przystosowanych do polskich warunków gazów airsoftowych!


Jak działają repliki na Green Gas?Standardowo, repliki Airsoftowe napędzane green gazem są w stanie bez problemu osiągać moc około 300 fps (czyli 1J), co przekłada się na skuteczność i precyzje strzału do około 30 metrów. Większość nowoczesnych i porządnych (z wyłączeniem tanich, chińskich kopii) replik wyposażona jest w tzw. system Hop-Up, który z pomocą niewielkiej silikonowej gumki, podkręcając wystrzeliwaną kulkę nadaje jej prosty tor lotu, zwiększając skuteczny zasięg. Taki hop-up narażony jest na duże siły tarcia, dlatego gaz wzbogaca się specjalnym olejkiem silikonowym, który nie tylko smaruje ale i konserwuje wszystkie elementy wrażliwe repliki.

Green Gas, jako materiał miotający repliki, zazwyczaj magazynowany jest w rękojeści lub kolbie broni - w magazynku, który ładujemy dyszą bezpośrednio z pojemnika. W momencie oddania strzału, niewielka ilość gazu jest przekazywana poprzez uszczelkę do komory zamka, gdzie następuje jego gwałtowne rozprężenie i wypchnięcie kulki poprzez lufę.

Repliki gazowe mogą także posiadać tzw. system Blow Back, który jest niczym innym, jak ruszającym się gwałtownie zamkiem i charakterystycznym kopnięciem przy oddaniu strzału. Taka replika będzie zużywała więcej gazu, będzie głośniejsza i bardziej realistyczna w wyglądzie i użyciu.


Dlaczego warto wybrać nasz ProTechGas?  • Nasz gaz posiada uśrednione ciśnienie, które realnie zwiększa moc Twojej repliki
  • Jego unikatowa formuła pozwala cieszyć się rozgrywkami ASG również w temperaturach 5 stopni Celsjusza i niższych
  • Skład gazu to także odpowiednio dobrana ilość olejku silikonowego, który przedłuży żywotność Twojej repliki
  • Dopasuj pojemność opakowania do swoich potrzeb i zabierz ze sobą optymalną ilość green gazu
  • Wspieraj Polską produkcję i przekonaj się o wysokiej jakości naszych produktów!


Pamiętaj: po skończonej rozgrywce ASG, wyczyść swoją replikę i i zakonserwuj ją!